• Dzień Fair Play

          • 7 września Dzień Fair Play to uczciwa i czysta rywalizacja , szacunek dla przeciwnika, ale też honorowe znoszenie porażek, które są nieodłącznym elementem sportu. 

            7 – 15 wrześnie 2023 nasza szkoła po raz 3 wzięła udział  w Biegu Fair Play PKOl. Na lekcjach WF nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat gry Fair Play . Następnie klasy miały za zadanie zagrać zgodnie z przepisami ustalonymi z nauczycielami.

            Kodeks Fair Play :

            1.Zawsze chcemy wygrywać, ale nie za wszelką cenę.

            2.Szanujemy wszystkich uczestników gry.

            3.Zawsze gramy uczciwie i zgodnie z ustalonymi regułami, nie oszukujemy innych.

            4.Współpracujemy z innymi, mając na uwadze sukces całej drużyny.

            5.Kibicując, zachowujemy się kulturalnie, nie gwiżdżemy, nie przezywamy i nie pokazujemy obraźliwych gestów wobec drużyny przeciwnej.

            6.Przyjmujemy porażkę z godnością, nie obrażamy się.

            7.Umiemy cieszyć się ze zwycięstwa, nie poniżając przeciwnika w grze.

            8.Emocji z boiska nie przenosimy do szatni i na teren szkoły.

            Nauczyciele WF :)

          • Imponujący ogród edukacyjny

          • Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 4 w Jastrzębiu Zdroju relaksują się w nowym ogrodzie.

            Imponujący ogród edukacyjny, to powód satysfakcji, zadowolenia i radości. To dowód, że marzenia się spełniają, że można liczyć na pomoc Fundacji JSW, która w 90% dofinansowała to przedsięwzięcie. Należy też podkreślić, że w ramach wyposażenia zakupiono leżaki oraz rośliny. Nawiązując do krajobrazu naszego regionu, do hałd kopalnianych, które są nieodzownym jego elementem, na pagórkach ogrodu rozsypano czarny kamień.

            Ogród jest miejscem do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Stanowi świetny pretekst i powód, by wyjść na powietrze, by się poruszać. Uaktywnia ciało i zmysły. W ogrodzie nasi uczniowie mogą obserwować rośliny, wąchać je, jeść warzywa, słuchać odgłosów przyrody. To małe laboratorium – pozwala obserwować organiczne życie natury, współistnienie organizmów roślinnych i zwierzęcych, a także sposób ich wzajemnego oddziaływania. To nie wirtualna rzeczywistość. To prawdziwe życie. Uczniowie jeśli nie podleją rośliny przekonają się, że podczas suszy – uschnie, jeśli pozostawię ogród bez opieki na zbyt długo – zmarnieje. Ogródek może być źródłem wiedzy o tym, skąd się bierze żywność, jeżeli uprawiane są warzywa, owoce i zioła. Podczas prac w ogródku uwrażliwiamy dzieci na problemy ekologiczne, z którymi z całą pewnością będą musiały się zmierzyć w dorosłym życiu. Prace przy uprawie łagodzą wewnętrzny niepokój, mają działanie terapeutyczne. Powiedzenia „mieć grunt pod stopami” czy „stać mocno na ziemi” odwołują się do kontaktu z ziemią jako czymś, co daje poczucie bezpieczeństwa.

            Cały obiekt jest objęty całodobowym monitoringiem.

          • Dzień Kropki

          • W dniu 15 września nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności i twórczego myślenia oraz wiary we własne umiejętności. Do wspólnej zabawy, zaprosiła świetlica szkolna gdzie na uczniów czekały różne atrakcje: kropkowe sudoku o różnych poziomach trudności, labirynt oraz fotoramka do wspólnego zdjęcia. Zapraszam do galerii zdjęć.

             

            Opracowała Mochnacz Marzena.

          • Talenciaki

          • Nowy rok szkolny - nowe akcje Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w projekcie "Szkoła Pełna Talentów "organizowana przez sieć sklepów Lidl. W pierwszej edycji akcji udało się zgarnąć super sprzęt dla szkoły - czyli dla Was. W szkole Talenciaki można wrzucić do specjalnie oznaczonych skrzynek w bibliotece, na świetlicy lub przekazać wychowawcom. Akcja " Szkoła Pełna Talentów " już wystartowała więc zbieramy i wygrywamy.

            Patrycja Szczepańska

    • Galeria zdjęć

        brak danych