• Wycieczka do studia filmowego

          • 28 listopada 2023 r. klasy 4a i 4c pojechały na wycieczkę do studia filmowego Alvernia Planet, który znajduje się na połączeniu dwóch województw śląskiego i małopolskiego.Wnętrze futurystycznych kopuł skrywa w sobie niedostępne dla przeciętnego kinomaniaka przestrzenie, gdzie powstało wiele scen filmowych. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca, w których kręcone były ujęcia do najnowszego dzieła o przygodach Pana Kleksa!Dzięki naszemu wyjazdowi zrozumieliśmy na czym polega proces produkcji filmowej, produkcji dźwięku, muzyki, efektów specjalnych itp. Poznaliśmy, co to prawdziwa magia kina!

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Gdziekolwiek jest człowiek, jest okazja do życzliwości.(Lucius Annaeus Seneca)

            21 listopada celebrowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele tworzyli wspólny plakat pod hasłem Odnajdź się wśród życzliwych, gdzie rysowali swoje wizerunki. Nasza szkoła była wypełniona życzliwymi hasłami, a z radiowęzła popłynęła krótka życzliwa audycja.Oprócz tego chętni wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach konkurs na Króla i Królową Życzliwości - uczniowie otrzymali dyplomy.

          • Witchcraft and Wizardry Week

          • W dniach 13-17 listopada nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim wydarzeniu Witchcraft and Wizardry Week.

            Uczniowie klas III-VIII mieli okazję sprawdzić swoją językową i matematyczną wiedzę, rozwiązując magiczne zagadki. Każdego dnia chętne dzieci odwiedzały bibliotekę szkolną, aby zdobyć kolejną cyfrę i być bliżej odczytania tajemniczego kodu.

            Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

            Arletta Brachaczek, Barbara Kołodziej

          • Mikołajkowy Turniej Szachowy

          • Dnia 28.11. chłopcy w składzie Rafał Bergolc, Michał Gutowski, Igor Skoczylas, Maciej Ćwirzeń i Grzegorz Krzyżowski pod opieką p. E. Sadłocha wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym organizowanym w szkole Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie bardzo walecznie podeszli do zawodów i na 48 uczestników VI miejsce zajął Rafał Bergolc i X Michał Gutowski. Dodatkowo uczniowie mieli wspaniały posiłek oraz każdy zawodnik został nagrodzony medalem. Gratulujemy!!!

          • Talenciaki

          • Dziękujemy, to dzięki Państwu udało się zebrać dla naszej szkoły 5381 TALENCIAKÓW. Za zebrane talenciaki szkoła już otrzymała 10 piłek do piłki nożnej, 10 piłek do koszykówki, klocki oraz gry. Otrzymamy jeszcze głośnik .

            Dziękujemy

            Koordynatorzy akcji :

            Patrycja Szczepańska, Ewa Lis 

             

             

             

          • Alfik

          • Dnia 22 listopada 2023 obyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Celem konkursu było odkrywanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych. Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru. Z naszej szkoły  udział wzięło 13 uczniów z klas drugich i trzecich. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

            Ewa Lis

          • 17 LISTOPADA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA

          •  

            To święto przedwcześnie urodzonych maluszków, ich rodziców, a także całego personelu medycznego, który każdego dnia walczy o życie małych pacjentów. 17 listopada to czas, w którym pochylamy się nad problemami tych Najmniejszych z Najdzielniejszych.

            Uczniowie naszej szkoły z klas czwartych oraz edukacji wczesnoszkolnej znów pośrednio wzięli udział w tym święcie. Wykonali dekorację, która została wykorzystana podczas Balu Wcześniaka 2023.

             

          • Wycieczka klas 1a i 2c

          • 15 listopada klasy 2c i 1a wybrały się na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika oraz Instytutu Rozwoju w Chorzowie.
            Pierwszym punktem naszego wyjazdu było odwiedzenie Planetarium w Chorzowie. Uczestniczyliśmy w seansie „Cztery pory roku”. Obserwowaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory widoczne nocą nad naszymi głowami. Dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego gwiazdy spacerują po niebie, kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba.

            Kolejnym punktem naszego wyjazdu były EKSPERYMENTY, czyli warsztaty dla młodych naukowców, ciekawych świata, którzy chcą oglądać, ale również samodzielnie wykonywać eksperymenty chemiczne i fizyczne i doświadczalnie poznawać otaczający nas świat w Instytucie Rozwoju w Chorzowie.

          • Dzień Czystego Powietrza

          • 14 listopada obchodzimy najważniejsze święto dla wszystkich dbających o powietrze!

            Dzisiaj od rana nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach o powietrzu! Rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne, mogli zagrać w sudoku smogowe lub poćwiczyć refleks jako „Pogromcy Smogu”. Dzieci zwiększyły poziom wiedzy i świadomości przyrodniczo – ekologicznej na temat smogu, recyklingu i powietrza. Wszystkie wyżej opisane działania przyczyniły się do propagowania zachowań ekologicznych od najmłodszych lat i mają ogromny wpływ na rozwój i przyszłość naszych wychowanków. Ogromną satysfakcję sprawiały nam sytuacje kiedy to dzieci świadomie i z pełnym przekonaniem wygłaszały postulaty jakimi powinien kierować się człowiek szanujący przyrodę i żyjący zgodnie z zasadami ekologii.

             ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          • II Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Językowy

          • W ramach obchodów Roku Nauki uczniowie naszej szkoły brali udział w II Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym Odkrycia naukowe w moim życiu / Scientific inventions in my life / Die Entdeckungen in meinem Leben organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM w Rybniku.Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej - książeczki związanej z tematem konkursu i Rokiem Nauki w języku angielskim lub/i języku niemieckim. Spośród nadesłanych prac szkolne jury wyłoniło 4 (1 praca - klasy IV-VI oraz 3 prace - klasy VII-VIII), które wzięły udział w etapie wojewódzkim.Liczba prac (214) oraz ich bardzo wysoki poziom spowodował, iż jury miało nie lada problem. Komisja konkursowa spędziła naprawdę wiele godzin, aby rzetelnie przejrzeć każdą z prac, docenić zaangażowanie, kreatywność, pomysłowość i poprawność językową. Do finału przeszło 10 osób z każdej kategorii, których prace zostały najwyżej ocenione przez komisję, a wśród nich 2 uczennice naszej szkoły: Joanna Lerke (klasa 7a) oraz Zofia Królikowska (klasa 8a).Gratulujemy naszym dziewczynom zaangażowania, pasji oraz kreatywności!

          • CodeWeek 2023

          • Nasza szkoła, jak co roku, brała udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy i interesujący sposób.Tegoroczne wydarzenie miało nazwę CodeChallenge i realizowane było przez uczniów klas starszych na platformie studio.code.org. Uczniowie klas 6, 7 i 8  uczyli się tworzyć programy komputerowe, rozwijając umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów i pokonując rozrywkowe wyzwania. Młodzież poznała pojęcie zmiennych oraz uczyła się stosować pętle, warunki i funkcje. 

            Kodowanie dostarczyło nam wielu niezapomnianych przeżyć!

          • 11 Listopada

          • 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Inscenizację z okazji 105 rocznicy tego święta przygotowały klasy IVa i IVc wraz ze szkolnym chórkiem. Nad całością czuwały panie Katarzyna Brych, Izabela Szklanny oraz Joanna Szwarczewska-Nędza. Dekorację wykonała p. Michalina Brudzińska.

            11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu - symbol wolności i niewoli. Szczególnie w tym miesiącu należy pielęgnować wartości patriotyczne i zainteresować dzieci poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

            Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

            W czasie akademii zostały również rozdane nagrody za zwycięstwo w  szkolnym konkursie  historycznym upamiętniającym 250-tą rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Organizator: I. SzklannyGrupa wiekowa IV-VII Miejsce: Natalia Kołodziej klasa VbII Miejsce: Maja Galisz klasa IVaIII Miejsce: Agata Wawrzyniak klasa VcGrupa wiekowa VII-VIIII Miejsce: Alicja Folwarczny klasa VIIcII Miejsce: Zofia Królikowska klasa VIIIaIII Miejsce: Bartosz Misztal klasa VIIb

          • Patriotyczna audycja muzyczna

          • Dnia 9.11.2023r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna o charakterze patriotycznym.  

            Uczniowie z uwagą słuchali pieśni patriotycznych śpiewanych przez solistkę oraz chętnie włączyli się do śpiewu pieśni m. in. Przybyli ułani pod okienko, Pałacyk Michla.

            Audycja zachęciła dzieci do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny.

          • Zimowa Akademia Sportu

          • Dnia 10 listopada klas  5b z p. E. Sadłochą była na evencie zorganizowanym przez MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju. 

            Event  Zimowa Akademia Sportu odbył się z Olimpijczykami Katarzyną Bachledą-Curuś (dwukrotna medalistka olimpijska - Vanchouver 2010, Sochi 2014) oraz Grzegorzem Guzik (medalista Mistrzostw Europy, trzykrotny olimpijczyk).

            Dzieci miały okazje spróbować sportów zimowych 

            - wynajęty sprzęt do biathlonu, curlingu, unihokeja (boisko z bandami i matą),

            - udostępnienie plansz do hokeja stołowego

            - akcesoria do treningu snowboardu, łyżwiarstwa szybkiego,

            - prawdziwy bobslej z możliwością wirtualnego zjazdu

            - xbox do zjazdu na nartach

            - imitacja znicza

            - wystawa polskiej odzieży olimpijskiej i replik medali olimpijskich. 

            Ponadto Stepa Wojciech zajął I miejsce na torze przeszkód i zdobył wejście do finału najlepsi z najlepszych , który odbędzie się w Wiśle. 

            II miejsce - Porwoł Sebastian i III miejsce - Gutowski Michał. 

            Gratulujemy!!!

             

          • Miejskie Zawody Szachowe

          • Dnia 7.11.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miejskich Zawodach Szachowych. Klasy 7-8 zajęły II miejsca, a klasy 4-6 zajęły III miejsce. Opiekunem była p. Ewelina Sadłocha 

            Gratulujemy 

          • Wycieczka do Parku Ojcowskiego

          •  

            30 października klasy 5b oraz 5c wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Parku Ojcowskiego. W Ojcowie czekał już na nas przewodnik. Przewodnik zabrał uczniów w miejsce gdzie rozpościera się widok na Dolinę Prądnika i symbol Ojcowskiego Parku Narodowego - Maczugę Herkulesa . Następnie udaliśmy się na Pieskowy Zamek. Szlakiem turystycznym udała się grupa do Jaskini Łokietka a następnie spacerkiem udaliśmy się zobaczyć Źródełko Miłości, Igłę Deotymy oraz Bramkę Krakowską.

            Kolejnym punktem było zwiedzenie Ekspozycji Przyrodniczej Ojcowskiego Parku Narodowego . Wycieczka skończyła się wspólnym ogniskiem . 

            Patrycja Szczepańska

            Magdalena Zyndram- Kościałkowska

            Płaczek Maria s. Longina

          • JESIENNA NUTA

          • Dnia 23 i 27 października 2023r. ... był szum deszczu, był ,,Rudy rydz '', było jesienne muzykowanie, jesienna poezja, były dynie, liście, parasole .... . Była ,,JESIENNA NUTA " i uczniowie klas 1-3 z wychowawcami.

  • Galeria zdjęć

      brak danych